Resultat 2003

 

Pojkar 17 år.


1. Pontus Gustavsson Sågmyra SK 12.45
2. Henrik Bysell IFK Mora 13.08
3. Carl Olsson Sågmyra SK 13.46
4. Jonatan Steen Korsnäs IF 14.17
5. Jonas Nilsson Sälens IF 14.49
6. Rasmus Ingemarsson Sågmyra SK 14.54
7. Calle Halfvarsson Sågmyra SK 15.03
8. Sebastian Wass Falu IK Skidor 15.12
9. Emil Portström Sågmyra SK 15.22
10. David Montelius Korsnäs IF Skidor 15.39
11. Patrik Karlsson Domnarvets GOIF 15.52
12. Daniel Persson Falu IK 15.57
13. Emil Hilding Ankarsrums IS 16.52
14. Johan Sonesson Domnarvets GOIF 16.58
15. Daniel Fakt Sågmyra SK 18.37
16. Henrik Östh Domnarvets GOIF 19.30
17. Johan Sjöberg Sågmyra SK 20.16
18. Calle Dehlbom Domnarvets GOIF 22.06
19. Olle Tranberg Sälens IF 30.08
20. Anders Tranberg Sälens IF 32.01


Flickor 17 år
1. Anna Hansson IFK Mora Friidrott 16.55
2. Anna Lund IFK Mora Friidrott 17.48
3. Jenny Hellberg Sågmyra SK 18.40
4. Sandra Löfgren Leksands OK 18.55
5. Sara Nilsson Sälens IF 19.11
6. Sara Jobs Engström Sågmyra SK 19.44
7. Anna Nilsson Sälens IF 20.24
8. Sandra Danielsson Leksands OK 20.28
9.Mira Andersin Leksands OK 21.00
10. Josefine Söderlund Leksands OK 21.07

Herrar.

1. Johan Henriksson Falu/Borlänge SK 12.23
2. Magnus Eriksson Falun/Borlänge SK 12.29
3. Toni Kinnunen Dalregementets IF 12.36
4. Clas Björling IFK Mora Friidrott 12.41
5. Thomas Sparr IFK Mora Friidrott 12.52
6. Fredrik Rohlén Falu IK 13.14
7. Fredrik Ericsson Uppsala CK 13.16
8. Adam Steen Falu IK 13.19
9. Andreas Rehnborg Löparhögskolan 13.24
10. Johan Nordström Grums 13.28
11. Fredrik Sätter Falun/Borlänge SK 13.29
12. Jonas Birgersson Kvarnsvedens Friidrott 13.55
13. Erik Olsson Dalregementets IF 13.59
14. Martin Bysell IFK Mora 14.09
15. Fredrik Nordström Grums 14.15
16. Dan Hoffman Avesta Polarit 14.24
17. Daniel Hammarström Malings IF 14.29
18. Pontus Björklund Falu IK 14.51
19. Jörgen Thorsell Kvarnsvedens FIK 14.53
20. David Hellberg Sågmyra SK 15.05
21. Torbjörn Söderlund Leksands OK 15.29
22. Roland Arons Leksand 15.34
23. Magnus Norén Envikens IF 16.24
24. Bo Marklund Dalregementets IF 16.27
25. Jonas Wikdahl Solberga 16.30
26. Krister Lind Kvarnsvedens FIK 16.39
27. Arne Persson Korsnäs IF Skidklubb 17.50
28. Björn Stenhammar Falun 17.52
29. Kurt Nilsson Grycksbo IF/OK 18.00
30. Lars Lind Grycksbo IF 19.32
31. Owe Wilhelmsson Ulriksbergs IK 21.56
32. Jan Dehlbom Domnarvets GOIF 21.58
33. Nils Jacobsen Wibe IF 23.59
34. Erik-Åke Tranberg Sälens IF 32.01
35. Micke Mosserud 41.11
36. Arne Gustavsson Fagersta OK 59.59


Damer
1. Anna-Karin Strömstedt Vansbro AIK 14.18
2. Maria Slars Hässelby SK 14.38
3. Unni Ödegård Molde og Omegn IF 14.54
4. Maria Gräfnings Falu IK 15.15
5. Sofia Bleckur IK Jarl Rättvik 15.53
6. Petra Lorentzon Brudpiga Roddklubb 16.23
7. Ellinor Andersson Sågmyra SK 17.17
8. Eva Tjäder Grangärde LK 18.11
9. Lissi Wilhelmsson Ulriksbergs IK 24.30
10. Liselott Hällberg Sågmyra SK 26.52
11. Barbro Larsson 26.53
12. Monica Löfström 41.11

Till Toppen