Resultat 2004

 

Flickor 17 år

1. Anna Janjons Ornäs IK 16.11
2. Therese Sjöström Falu IK 16.21
3.Elisabeth Axelsson Falu IK 17.12
4. Lisa Forsberg Falu IK 17.36
5. Sara Nilsson Sälens IF 17.44
6. Maria Bois Malung Friidrott 17.51
7.Sandra Löfgren Leksands OK 18.53
8. Anna Nilsson Sälens IF 18.55
9. Emma Persson Falu IK 19.01
10. Jenny Hellberg Sågmyra SK 19.02
11. Emma Stenberg Falu IK 19.06
12. Amanda Aldén Falu IK 19.10
13. Marina Eriksson Djurmo/Sifferbo IF 20.06
14.Karin Nilsson Sälens IF 22.32


Pojkar 17 år
1. Pontus Gustavsson Sågmyra SK 12.39
2. Carl Olsson Sågmyra SK 12.54
3. Henrik Bysell IFK Mora FIK 12.59
4. Jonas Nilsson Sälens IF 14.09
5. Jonatan Steen Korsnäs IF 14.14
6. Joakim Wilhelmsson Falu IK 14.21
7. Daniel Persson Falu IK 14.28
8. Anders Hassis Orsa SK 14.41
9. Michael Abbott Sågmyra SK 14.44
10. Emil Enqvist Siljansnäs IF 14.48
11. David Montelius Korsnäs If Skidor 14.56
12. Niklas Karlsson Domnarvets GOIF 15.17
13. Niklas Persson Falu IK Skidor 15.33
14. Robin Sjöblom IK Jarl 15.58
15. Henrik Östh Domnarvets GOIF 18.42
16. Calle Dehlbom Domnarvets GOIF 20.51
17. Olle Tranberg Sälens IF 26.33


Damer Seniorer
1. Anna-Karin Strömstedt Vansbro AIK 14.51
2. Maria Gräfnings Domnarvets GOIF 14.58
3. Anna Hansson IFK Mora 16.00
4. Ellinor Andersson Sågmyra SK 16.36
5. Lena Sundstedt Korsnäs Skidor 16.48
6. Johanna Axelsson Falu IK 17.26
7. Lena Björklund Sågmyra SK 17.27
8. Monica Löfström Kopparberg 41.08


Herrar Seniorer
1. Lars Suther IFK Mora FIK 12.15
2. Kalle Gräfnings Falun Borlänge SK 12.18
3. Clas Jansson Kvarnsvedens FIK 12.29
4. Toni Kinnunen Dalregementets IF 12.31
5. Martin Larsson Arvika IS 12.35
6. Fredrik Ericsson Uppsala CK 12.48
7. Peter Löfås Kvarnsvedens FIK 12.55
8. Johan Henriksson Falun Borlänge SK 12.57
9. Fredrik Östberg Falun Borlänge SK 12.59
10. Petter Myhlback Falun Borlänge SK 13.13
11. Stefan Sunnerberg SK Ringen 13.14
12. Jens Westergren Uppsala CK 13.19
13. Anders Rees IFK Göta 13.32
14. Adam Steen Falu Ik Friidrott 13.35
15. Jonas Birgersson Kvarnsvedens FIK 13.43
16. Jon Hassis IFK Mora Friidrott 13.48
17. Martin Bysell IFK Mora FIK 14.03
18. Ola Jäderberg SK Leksand 14.09
19. Rasmus Ingemarsson Sågmyra SK 14.19
20. Mikael Lindberg Borlänge 14.31
21. Robert Hatton Sunne 14.33
22. Abel Nzimbi Kvarnsvedens FIK 14.37
23. Pontus Björklund Falu IK 15.15
24. Emil Hilding Ankarsrums IS 15.20
25. Fredrik Granath Stora Tuna Ik 15.34
26. Stefan Oscarsson Falun 15.37
27. Peter Frick IK Jarl 15.46
28. Magnus Norén Envikens IF 16.23
29. Mikael Persson Hallstahammars SK 17.11
30. Bo Marklund Dalregementets IF 17.21
31. Arne Persson Korsnäs IF Skidklubb 17.59
32. Kurt Nilsson Grycksbo IFOK 18.06
33. Lill-Ove Lundberg Siljansnäs 18.33
34. Åke Hansson Orsa SK 19.03
35. Christer Björkman Lersjöfors Jogging 20.02
36. Micke Mosserud Kopparberg 41.09

Till Toppen