Resultat 2005

 

Flickor 17 år

1. Hanna Brodin Falu IK 16.23
2. Pernilla Fagerlund Malungs IF Skidor 17.01
3.Sara Nilsson Sälens IF 17.29
4. Anna Janjons Ornäs IK 17.34
5. Anna Nilsson Sälens IF 18.07
6. Elisabeth Axelsson Falu IK 18.53
7.Sara Jobs Sågmyra SK 19.39
8. Karin Nilsson Sälens IF 20.07
9. Sara Franklin Falu IK 20.23


Pojkar 17 år
1. Pontus Gustavsson Sågmyra SK 12.02
2. Daniel Fagerlund Malungs IF Skidor 13.43
3. Jocke Wilhelmsson Falu IK Skidor 13.57
4. Daniel Olsson Korsnäs IF 14.02
5. Calle Halfvarsson Sågmyra SK 14.05
6.Grälls Johan Kvarnström Falu IK 14.25
7. Jonas Pettersson Domnarvets GOIF 15.27
8. Niklas Karlsson Domnarvets GOIF 15.52
9. Robin Sjöblom IK Jarl 15.54
10. Erik Hanslofva Sågmyra SK 16.30
11. Daniel Fakt Sågmyra SK 17.36
12. Olov Tranberg Sälens IF 19.57
13. Calle Delbom Domnarvets GOIF 20.04


Damer Seniorer
1. Maria Gräfnings Domnarvets GOIF 14.39
2. Petra Thomasson Leksands OK 14.47
3. Natalia Korzova Leksands OK 15.31
4. Sofia Bleckur IFK Mora 15.37
5. Anna Hansson IFK Mora Friidrott 15.46
6. Unni Ödgard Molde og Omegn IF 15.47
7.Sarah Wiker Falu CK 16.29
8.Lena Björklund Sågmyra SK 16.31
9. Ellinor Andersson Sågmyra SK 16.50
10. Emma Stenberg Falu IK 16.52
11. Annie Gustafsson I2 IF 17.04
12. Anneli Fagerlund Malung IF Skidor 18.14


Herrar Seniorer
1. Roman Efimov Leksands OK 12.05
2. Kalle Gräfnings Falun Borlänge SK 12.21
3. Martin Larsson Arvika IS 12.22
4. Jonas Djurback Dalregementets IF 12.27
5. Staffan Eriksson Malungs OK 12.36
6. Lars Suther IFK Mora FIK 12.44
7. Jens Westergren Uppsala CK 12.48
8. Erik Svahn Ärla IF 12.50
9. Johan Henriksson Falun Borlänge SK 12.52
10. Daniel Tynell Grycksbo IF 12.53
11. Abdullahi Shilal Kvarnsvedens FIK 13.09
12. Fredrik Östberg Falun Borlänge SK 13.14
13. Nils Olsson Stora Tuna IK 13.19
14. Erik Olsson Sågmyra SK 13.26
15. Peter Löfås Stora Tuna IK 13.31
16. Adam Steen Falu IK Friidrott 13.37
17. Lars Bleckur IK Jarl 13.48
18. Jon Hassis IFK Mora 13.53
19. Karl-Johan Danielsson I2 IF 14.00
20. Pavlo Ushkuanok Stora Tuna IK 14.07
21. Patrik Karlsson Domnarvets GOIF 14.19
22. Anders Hassis Orsa SK 14.23
23. Daniel Hammarström Malungs IF 14.40
24. Ensio Koskinen Sågmyra SK 14.50
25. Sebastian Wass Falu IK 15.08
26. Rasmus Ingemarsson Sågmyra SK 15.20
27. Pontus Björklund Falu IK 15.28
28. Mikael Martens Malungs Friidrott 15.41
29. Marcus Åberg Arvika IS 15.56
30. Hans Sundgren Dalregementets IF 16.04
31. Bo Marklund Dalregementets IF 16.36
32. Erik-Åke Tranberg Sälens IF 23.01

Till Toppen